Deep Freeze Nedir Komutları Nelerdir?

Çok fazla kişinin kullanmış olduğu bilgisayarlar için geliştirilmiş olan Deep Freeze, bilgisayarın sistemsel ayarlarının istenildiği şekilde hazırlanabilmesine imkan sağlayan programa verilen isimdir.

Deep Freeze sayesinde bilgisayarlarda herhangi bir sorun yaşandığında örneğin virüs bulaştığında ya da istenmeyen uygulamalar yüklendiğinde sorunun basit bir şekilde çözülmesini sağlar. Örneğin bir internet kafedeki bilgisayarlara oturan kişilerin sayısı çok fazladır. Dolayısıyla bu bilgisayarların güvenlik sistemleri daha zayıf ve kontrolleri daha hassasiyet gerektirir. Deep Freeze sayesinde ise bu kontrol daha sağlam bir şekilde yapılmış olur.

Deep Freeze kullanımı şu şekilde olmaktadır. Ücretli ya da ücretsiz olan programı bilgisayarınıza kurmanız ve kurulum sonrasında programı aktif hale getirmeniz gerekir. Bunun içinde bir şifreye sahip olmanız gerekir. Programı aktif ettikten sonra bilerek veya bilmeyerek yeniden başlattığınızda program ilk aktif edildiği ana tekrardan döner. Yani basit bir şekilde anlatacak olursak bilgisayarınıza bir oyun yüklediniz ve bu oyun neticesinde bilgisayarınızın ayarlarını değiştirdiniz. İşte bu işlem sonrasında bilgisayar yeniden kapatılıp açıldığında hiçbir işlem yapılmamış haline tekrardan geri dönecektir. Kısaca bir örnekle anlattık umarım ki anlamışsınızdır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ticari kullanılan bazı bilgisayarda kurulu olan bu program sayesinde bilgisayara zarar verilmesi ya da bilgisayar üzerinde herhangi bir değişiklik yapılması söz konusu olmayacaktır. Bilgisayar sadece amacına hizmet edeceğinden dolayı değişiklik yapılmış olsa da tekrardan eski haline dönecektir.

Deep Freeze devreye girebilmesi için öncelikli olarak kurulumu gerçekleştirilerek tüm ayarlarının yapılmış olması gerekir. Eğer ki sonradan program üzerinde herhangi bir değişiklik yapılacaksa daha sonrasında sorun yaşamamak için şifrenin belirlenmiş ve unutulmamış olması gerekir.

DEEP FREEZE KALDIRMA

Deep Freeze’yi kaldırabilmeniz için ilk olarak devre dışında bırakmanız gerekiyor.  sonrasında ise aşağıdaki adımları takip ederek işleme devam etmelisiniz.

Shift tuşuna basılı tutarken Deep Freeze simgesine tıkla. Alternatif olarak CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuşlarına da basabilirsin.

Şifreni gir ve OK de.

Eğer bir şifre belirlemediysen şifre kutusu boş iken Tamam diyebilirsin.

Program açılınca Boot Options penceresini göreckesin. Burada ayarı “Boot Thawed” yap ve Tamam de. Bu işlem bir sonraki açılışta Deep Freeze’i devre dışı bırakacaktır.

Bilgisayarını yeniden başlat. Artık Deep Freeze’i kaldırabilirsin.

Deep Freeze’i bilgisayarına yüklemek için kullandığın dosyayı bul. Varsayılan olarak dosya adı sürüm 5.X için “DF5Std.exe” ve sürüm 6.x için de “DF6Std.exe” olacaktır.

Yükleme dosyasını çalıştır. (DF5Std.exe veya DF6Std.exe)

“Uninstall” seçeneğini seç.

Deep Freeze kaldırılacak ve bilgisayarın yeniden başlatılacak.

DEEP FREEZE NEDİR?

Bir bilgisayarın istenen konfigürasyonunu korumak istediğinizde, cevap Deep Freeze’dir. Görüntüleme çözümlerinin bilgisayarlarınızı geri yüklemesini bekleyerek zaman kaybetmeyin; tek ihtiyacınız olan basit bir yeniden başlatma! İster işletmenizdeki binlerce bilgisayarı, ister evdeki tek bir bilgisayarı korumaya ihtiyacınız olsun, Deep Freeze bu iş için doğru seçimdir. Windows ve Mac bilgisayarları mı çalıştırıyorsunuz? Sorun değil, ikimizi de koruduk. Ayrıca Deep Freeze, size %100 kullanılabilirlik sağlayarak sunucularınızı korumaya hazırdır.

DEEP-FREEZE-1
Deep Freeze Nedir Komutları Nelerdir?

DEEP FREEZE KURULUMU

Manuel olarak nasıl yapılır?

Ağınızdaki bir sunucuya Faronics Deep Freeze Enterprise sürüm 7 veya üstünü yükleyin. Çözülme alanı olarak minimum 1,5 GB kapasiteli bir parola ve yeni bir bölüm (örneğin, T:\ ) yapılandırmak için Derin Dondurma Yapılandırma Yöneticisi yardımcı programını kullanın. Çözülme alanı, Derin Dondurma etkinken bir sistem yeniden başlatıldıktan sonra tutulacak dosyaları içerir.

Deep Freeze tarafından korunan sistemler için bir kurulum paketi oluşturmak için Deep Freeze Configuration Administrator yardımcı programını kullanın. Dosya > İş İstasyonu Kurulum Programı Oluştur’a gidin.

Yeni oluşturulan paketi hedef makineye kurun ve Boot Thawed seçeneğini seçin.

Faronics Data Igloo’yu yükleyin.

Hedef makinede regedit yardımcı programını açın ve KEY_LOCAL_MACHINE\Software\Bitdefender kayıt defteri anahtarını oluşturun.

Faronics Data Igloo’yu kullanarak KEY_LOCAL_MACHINE\Software\Bitdefender anahtarının hedefini T:\ bölümünde bulunan bir klasöre değiştirin .

İşletim sistemini içeren bölümde %ProgramFiles%\Bitdefender\Endpoint\Signatures ve %ProgramFiles%\Bitdefender\Endpoint\ThreatScanner klasörlerini oluşturun.

Faronics Data Igloo’daki Klasör Yeniden Yönlendirme sekmesini kullanarak, bu iki klasörü T:\ bölümünden bir klasöre yeniden yönlendirin .

BEST’i hedef makineye yükleyin.

Komut dosyası işlevi aracılığıyla yapılandırın

Ağınızdaki bir sunucuya Faronics Deep Freeze Enterprise sürüm 7 veya üstünü yükleyin.

Çözülme alanı olarak minimum 1,5 GB kapasiteli bir parola ve yeni bir bölüm (örneğin, T:\ ) yapılandırmak için Derin Dondurma Yapılandırma Yöneticisi yardımcı programını kullanın . Çözülme alanı, Derin Dondurma etkinken bir sistem yeniden başlatıldıktan sonra tutulacak dosyaları içerir.

Deep Freeze tarafından korunan sistemler için bir kurulum paketi oluşturmak için Deep Freeze Configuration Administrator yardımcı programını kullanın. Dosya > İş İstasyonu Kurulum Programı Oluştur’a gidin .

Yeni oluşturulan paketi hedef makineye kurun ve Boot Thawed seçeneğini seçin

Faronics Data Igloo’yu yükleyin.

Bitdefender yeniden yönlendirme komut dosyasını indirin .

İndirilen VBS komut dosyasını çalıştırın. Kullanıcı Etkin Denetiminin etkin olduğu işletim sistemlerinde cmd.exe’yi yönetici olarak başlatın ve komut dosyasını çalıştırmak için kullanın.

BEST’i hedef makineye yükleyin.

BEST, güncelleme modülünün tamamen çalışmasını sağlayacak ve güncellemeler sistem yeniden başlatılırken tutulacaktır.

Güvenlik ihlali olasılığını ortadan kaldırmak için Faronics Deep Freeze Enterprise’ı Boot Frozen moduna geçirin ve T:\ bölümünü gizleyin .

DEEP FREEZE KISAYOL TUŞU

-2  Ctrl + Alt + ↑   Shift + F6 Deep Freeze’i çalıştır

↑   Shift + Deep Freeze’i açmak için alternatif olarak Shift tuşunu basılı tutun ve sistem alanındaki Deep Freeze’e çift tıklayın

F1 Yardım

Ctrl + A Tümünü seç

Dokunmatik ekranlı cihazlar (3 kısayol)

Ctrl + Alt + ↑   Shift + 6   Deep Freeze’i çalıştır veya Ctrl + Alt + ↑   Shift + F6

Dokunmatik ekranlı cihazlarda, Deep Freeze bağlam menüsünü açmak için sistem tepsisine dokunun ve basılı tutun.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betvolem.com betlikegir.com anadolu casino wiibet.com restbetcdn.com ebetebet.com bahigogir.com