Millisiberguvenlik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. En İyi Antivirüs Programları | 2021

En İyi Antivirüs Programları | 2021

Tolga Tolga -
84 0
En İyi Antivirüs Programları | 2021

En İyi Antivirüs Programları | 2021

Antivirüs Nedir?

Antivirüs, bir bilgisayardaki virüsleri taramak, tespit etmek ve silmek amaçlı kullanılan bir yazılım türüdür. Bir şey yüklediğinizde çoğu yazılım virüs saldırına karşı gerçek zamanlı koruma sağlar. Bu yüzden arka planda otomatik olarak çalışırlar. Kapsamlı antivirüs programları, dosyalarınızı ve donanımlarınızı truva atlarından ve keyloggerlar gibi kötü amaçlı yazılımlardan korurlar.

Özelleştirilebilir güvenlik duvarları ve web sitesi engelleme gibi ek özellikleri sayesinde sadece indirdiğiniz dosyalar için değil; internetteki gezintiniz sırasında da size yardımcı olurlar.

Bir araştırma kapsamında interneti aktif şekilde kullanan kullanıcıların %64’ünün en az bir veri sızıntısından etkilediği tespit edilmiştir. Kimlik numaraları, doğum tarihleri, banka hesap bilgileri ve kredi kartı gibi bilgiler önemli bilgiler olduğundan önemli risk altındadırlar. 

Çalınan veriler dark web üzerinde paylaşılır veya satılırlar; finansal olarak size zarar vermek amaçlı kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabilirler.

Eğer Dark Web ve Tor Browser hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, internet sitemiz üzerinden şu makaleyi okuyabilirsiniz: Tor Browser Rehberi 2021

Bu tarz illegal sitelerde kredi kartları puanı yüksek olan kişilerin verileri tespit edilip satıldığı da çokça görülmüştür. Sadece kişilere yönelik saldırılar değil, şirketlere yönelik saldırılarda da finansal olarak oldukça büyük miktarlarda zararlar görülür.

Güvenlik ihlalleri cezaları, bozulan verilerin onarımı vb. işlemler için 2021’de toplamda 4,24 milyon dolar zarar edilmiştir. Evde veya işletmenizde doğru antivirüs programlarınızı yüklemeniz, kötü duruma düşmemek için atabileceğiniz güçlü bir adımdır. Şu an mevcut bütün antivirüs yazılımlarının eskiye göre oldukça geliştiğini söyleyebiliriz.

En iyi antivirüs programlarının kendi veritabanları bulunur. Bu veritabanlarına sürekli yeni virüs eklemeleri yaparak sizin bilgisayarınıza bulaşan virüslerle karşılaştırır, böylelikle en optimal çözümü bulup uygularlar.

Tabii ki, yüzlerce program varken en iyi antivirüsü bulmak zorlaşabilir. Siber güvenlik uzmanları tarafından önerilen seçenekleri sizler için araştırdık. İşte en iyi seçimlerimiz:

En İyi Antivirüs Programları

Bitdefender Antivirus Plus

En İyi Antivirüs Programları | 2021
En İyi Antivirüs Programları | 2021

Bitdefender, 2001 yılında kurulan ve Romanya’nın güneyinde bulunan Bükreş’te merkezi bulunan bir şirket. Şirketin tüm dünyada ofisleri ve 1.600’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Bitdefender Plus, Bitdefender şirketinin giriş seviyesi için hazırladığı bir antivirüs yazılımdır ve onu teknik becerilere sahip olmayan ev kullanıcıları ve tehditlere karşı temel bir savunma isteyen herkes kullanabilir. Virüsler sadece dosya şeklinde olmadığından Bitdefender Plus; fidye yazılımlarını önler, çevrimiçi satın almalarda oltalamaları inceler, web tabanlı işlemlerde virüs kontrolü gerçekleştirir ve kullanıcıların sürekli farklı parolalar üretmesine yardımcı olur.

Bitdefender Plus; Windows, Mac, Android ve iOS için kullanılabilir. Bitdefender’ın ücretsiz sürümünde; gerçek zamanlı virüs algılaması, gelişmiş tehdit savunması, oltalama önleme ve kimlik avına karşı koruma sağlar. Ücretli sürümünün de çok avantajları olsa da, ücretsiz sürümü gayet iş görmektedir.

En iyi antivirüs programı olarak nitelendirebileceğimiz programlardan bir tanesi olan Bitdefender Antivirus Plus’un 30 günlük ücretsiz deneme süresi bulunuyor.

Norton 360 LifeLock

En İyi Antivirüs Programları | 2021
En İyi Antivirüs Programları | 2021

Norton adı altında ilk antivirüs yazılımı 1991 yılında Symantec firmasının çatısı altında tanıtıldı. Symantec adlı şirket LifeLock şirketini de 2018’de satın aldı. 2019’da şirketin kurumsal kısmının bir bölümü satıldıktan sonra ismi Norton with LifeLock şeklinde değiştirildi.

Norton antivirüsünü, Windows işletim sistemindeki virüs korumasını sürekli geliştirmesi nedeniyle Windows için en iyi antivirüs programı olarak nitelendirebiliriz. LifeLock’un kimlik hırsızlığına karşı koruma özellikleri sayesinde bile bu ürünün başlı başına avantajı bulunmamaktadır.

Bu ürünün birkaç sürümü vardır, fiyatı ucuzladıkça bulut özelliğindeki depolama miktarı düşer. Fiyatlar arasındaki temel değişiklik bulut depolama miktarı yüzündendir.

Mac için Webroot SecureAnywhere

En İyi Antivirüs Programları | 2021
En İyi Antivirüs Programları | 2021

Webroot firması, ana merkez olarak Colorado’da bulunmaktadır ve Japonya’da, Avrupa’da Avustralya’da ve Kaliforniya’da ofisleri bulunmaktadır. Webroot şirketi, 1997’de kurulmasına rağmen ilk antivirüs programını 2006’da tanıtmıştır. Opentext adlı şirket Webroot’u 2019 yılında satın almıştır.

Webroot SecureAnywhere, veritabanlarını sürekli MacOS kullanan bilgisayarlar için geliştirdiğinden; listemizde MacOS için en iyi antivirüs programı olarak yer alabilir.

Her ne kadar MacOS kullanan bilgisayarların siber saldırılara karşı otomatik olarak güvende olduğuna dair inanç olsa da MacOS kullanan bilgisayarın varsayılan olarak reklam amaçlı yazılımlar, fidye yazılımları, kimlik avı saldırıları için koruması yoktur.

Bu yazılım, işletim sisteminde çok az yer kaplar; çok hızlı güvenlik taramaları yapar ve kimlik avı tespitinde en iyi programlardan bir tanesidir. Webroot programını kurarken e-mail adresinizi girip aboneliği seçerseniz sizlere sürekli yeni virüsler hakkında uyarı gönderir.

Hem Windows hem de MacOS kullananlar için; Webroot’un arayüzü diğer antivirüs programlarına benzemektedir. Temel fark, Webroot programı MacOS için bir güvenlik duvarı içermez. Mac için en iyi antivirüs programı olarak nitelendirebileceğimiz SecureAnywhere Norton gibi yedekleme amaçlı depolama da sunmaktadır.

McAfee Antivirus Plus

En İyi Antivirüs Programları | 2021
En İyi Antivirüs Programları | 2021

McAfee Antivirus Plus programı, ev paketi içerisinde dört veya daha fazla farklı işletim sistemi içerebilen birden fazla cihazı tek arayüzde kullanabilmeniz için en ideal antivirüs programıdır. McAfee Antivirus Plus’un virüs koruma için kullandığı veritabanı Windows ve Android için çok gelişmiş olsa da diğer işletim sistemleri için de yeterince iyidir.

Bu nedenle evde kullandığınız bütün cihazlar için tek bir McAfee Antivirus Plus aboneliği bütün cihazlara yetecektir. Temel paket içerisinde 10 adede kadar cihaz ekleme özelliği bulunur. McAfee Antivirus Plus, güvenli web taraması desteği ve klasik virüs yakalama özellikleri içerir.

Ev ağı için kullanacağınız ev paketinde; tam koruma, parola yöneticisi, şifreli depolama ve kimlik hırsızlığı koruması gibi özellikler de içermektedir. McAfee Antivirus Plus’ta kampanyalar yıllık paketlerde kendini göstermektedir. Bazı yıllık paketlerde sınırsız cihaz koruması bile mevcuttur.
Bir yıllık basit aboneliği 34.99$ gibi bir fiyattır, bir yıldan sonra fiyatı artmaktadır. Herhangi bir ücretsiz denemesinin olmaması eksilerinden sayılabilir.
McAfee Antivirus Plus, bizim listemizde çoklu cihazlar için kullanılabilecek en iyi antivirüs programı olarak yer almaktadır.

Malwarebytes

En İyi Antivirüs Programları | 2021
En İyi Antivirüs Programları | 2021

Malwarebytes 2008 yılında Kaliforniya’da kurulan bir şirket. Ev bilgisayarları ve mobil cihazlarını malware açısından koruma konusunda uzmanlaşmıştır. Malwarebytes kendi içerisinde ücretsiz sürüm de barındırır; bu ücretsiz sürüm, sınırlıdır ancak çok güçlüdür.

Malwarebytes’ın pek çok gelişmiş özelliği ve koruması bulunmamasına rağmen bu listede olmasının sebebi reklam virüsleri açısından çok uzman olmasıdır. Malwarebytes sadece kötü amaçlı yazılımları algılar ve kaldırır. Sistem içerisinde gizli gizli takılan ve hasarlara yol açan kötü amaçlı yazılımları yakalar, karantinaya alır. Bu program bu konuda mükemmeldir.

Gerektiğinde ücretsiz sürümün tam taramasını çalıştırdığınızda bile çoğu zaman yetmektedir. Sisteminiz hakkında bir rapor çıkarır. Ücretli sürümünde ise 7/24 izleme, fidye yazılımı engelleme ve virüslü web sitelerine karşı koruma sağlar.

Ücretli sürümünü sisteminizi tam olarak denetleyen bir antivirüs programı olarak kullanabilirsiniz ancak ücretsiz sürümünde sadece isteğe bağlı çalıştırma özelliğini kullanabilirsiniz.

Malwarebytes’ın ücretli sürümünün kampanyaları sadece Windows işletim sisteminde bulunmaktadır. Malwarebytes, bir çok platformda da bulunmasına rağmen en sağlıklı Windows’da çalışmaktadır. Bir yıllık aboneliği 30$ gibi bir fiyattır ve 14 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunmaktadır.

Malwarebytes programı bizim listemiz içerisinde Malware amaçlı kullanabileceğiniz en iyi antivirüs programı olarak yer almaktadır.

En iyi antivirüs programı listemizde bulunan ve ücretsiz sürümü en güçlü olan Malwarebytes programının ücretsiz sürümüne şu adresten ulaşabilirsiniz: Malwarebytes

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betvolem.com betlikegir.com anadolu casino wiibet.com restbetcdn.com ebetebet.com bahigogir.com