Hakkımızda

Hakkımızda

Milli Siber Güvenlik, 2021 yılında kurulan bir bağımsız Web platformudur. Eğitim içerikleri yükleyerek başladığı bu yolda kaliteli içerikler, güncel içerikler ve eğitici içerikler için özgün bir şekilde işlerini ele almaya çalışmaktadır. Ele aldığı konuları soru cevap tarzından da ilerleterek yaptığı çalışmalarda sitenin içerisinde bulunan veriler tek yaşa değil birçok yaşa hitap etmesi içinde sade bir dil kullanılmıştır. Öğrenmek isteyen herkes için kurulan Milli Siber Güvenlik, tek bir alana hitap etmemektedir. Her alana hitap etmesi için içeriklerin çeşitliliği her zaman güncel tutulmaktadır. Kendi alanına ait olan siber güvenlik hakkında güncelleme eğitimleri, siber saldırı hakkında detaylı bilgilendirici içerikler ve siber zorbalığa karşı savunma teknikleri gibi eğitimlerinde bulunduğu Milli Siber Güvenlik, eğitimlerde tarafsız bir şekilde anlatım sağlayarak neler yapılması gerektiğini de adım adım anlatarak akıcı bir sunum yapmaktadır.

İçeriklerimiz

Paylaşılan içeriklerde özgünlük ve kalitenin en üst safhada olması için kullanıcı deneyimi ve dönütleri önem verilen bir noktadır. Eğitimlerin birçok alana hitap edebilmesi için siber güvenlikle sınırlanmamaktadır. Her alana hitap eden içeriklerimiz şu şekildedir;

  • Güvenlik Açıkları
  • Kali Linux Bilgileri ve Eğitimleri
  • Siber Güvenlik ve Siber Saldırı
  • Yazılım ve Algoritma Eğitimleri
  • Ağ Güvenliği ve Optimizasyonu

Güvenlik Açıkları

Güvenlik açıkları, bilgisayar ya da herhangi bir cihaz içerisinde bulunan dosyalara erişilmesini sağlayan bir zayıflıktır. Bu zayıflık kullanılarak bir bilgisayar ya da telefon içerisine dosya aktarılabilir ya da ele geçirilebilir.